Popieriaus lankstinių mozaika iš daugiausia detalių

Lietuvos rekordas: Iš daugiausia detalių – 92 169 – sudarytą popieriaus lankstinių mozaiką sukūrė Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos abiturientas Armandas Raila, 2022 m. gegužės 2 d.

Modulinio origami technika sukurtas žinomo skulptoriaus Juozo Zikaro portretas yra 212 cm x 150 cm dydžio, sudarytas iš 8 skirtingų spalvų detalių, sunertų į vaizdą, perteiktą pikseliais. Šiam darbui pagaminti prireikė beveik 2881 vnt A4 formato popieriaus lapų. Kiekvienas lapas sukarpytas į 32 detales, visos 92 169 detalės sulankstytos ir sunertos (nenaudojant klijų) į lankstinių mozaiką.

Lietuvos rekordas _mozaika iš daugiausia detalių

Armandas sako darbui sugaišęs apie 430 valandų ir pajuokauja, jog tai buvęs kruvinas darbas tikrąja to žodžio prasme – nuo dešimčių tūkstančių detalių lankstymo pirštai buvo pasruvę krauju. O lankstydavo jis naktimis ir savaitgaliais bei įgudo tiek, kad galėdavo lankstyti net užsimerkęs. 

Armando Railos mokytojas, dailininkas Tomas Rudokas, buvo sužavėtas abituriento sugebėjimu iš senos, nedidukės juodai baltos nuotraukos sukurti tokį įspūdingą kūrinį. Dar didesnė atsakomybė, anot jo, pasirinkus daryti žinomo žmogaus portretą. „Jo veidą žino visi, kurie domisi menu, yra rizika nepasiekti portretinio panašumo, ypač yra rizika, kai tą portretą darai labai didelio mastelio, nes visi tie, kas menu užsiima, žino, kad mažinant paišyti yra lengviau, negu tą pačią detalę didinant”.

 Mozaiką į dailės egzaminą gabeno atskiru automobiliu 

Interviu su Lietuvos rekordo autoriumi Armanu Raila bei jo dailės mokytoju Tomu Rudoku. Dėkojame Lina Rušėnienė, ,,Panevėžio kraštas”.

Facebook
LinkedIn
Pinterest
El.paštas