Daugiausia nuplauta lengvųjų automobilių

Lietuvos rekordas: Daugiausia per valandą tunelinėje automobilių plovykloje nuplauta automobilių – 270 – 2022 m. gegužės 29 d., ,,Švaros broliai” tunelinėje plovykloje Vilniuje,Dubliškių g. 5.

,,Plausime miesto bites”, – taip intriguojančiai savo sumanymą ,,Rekordų akademijai” pristatė rekordo siekėjai. Ir patikslino, jog ketina nuplauti kuo daugiau „CityBee“ automobilių, kuriais noriai naudojasi vilniečiai. ,,Palaikome automobilių dalijimosi sistemas, kurios yra ne tik vilniečių pamėgtas keliavimo būdas, bet ir aplinkai draugiškesnis pasirinkimas, tad ši idėja dera ir su mūsų bendrovėje skatinamomis vertybėmis. Savo darbu kasdien siekiame puoselėti švaros kultūrą ir taip kurti švaresnį miesto veidą“, – sakė Saulius Vaičekauskas, vienas iš ,,Švaros brolių” įkūrėjų.

Prie starto linijos – nuo 7 val. ryto
Rekordo siekėjai automobilių plovyklos priegose ėmė būriuotis jau nuo 7 val. ryto. Kur įvažiuoti, kur sustoti, į kurią pusę pasukti, kad nesudarytum dirbtinių spūsčių kitiems automobiliams – visas šias ir daugybę kitų rekordo detalių organizatoriai ,,šlifavo“ beveik vienerius metus. Rekordo dieną visa tai teko išbandyti praktiškai. Nors pirmosiomis akimirkomis ir netrūko nedidelių techninių nesklandumų bei žmogiškųjų klaidų – ir automobilių varikliai geso pačiu netinkamiausiu metu ir pačioje netinkamiausioje vietoje, ir kairės-dešinės ,,testas” kai kuriems vairuotojams netikėtai tapo iššūkiu – jau po pirmųjų 10 minučių ėmė ryškėti viltingos tendencijos. Na, o rekordo rezultatas – 270 per valandą nuplautų automobilių – pranoko lūkesčius.

Norėjosi patikrinti plovyklos galimybes

„Tunelinėje plovykloje automobilio plovimas užtrunka vos 96 sekundes, o vienu metu tunelyje galime plauti 6 automobilius, tad teoriškai tokį kiekį automobilių per valandą nuplauti galima. Praktiškai per valandą nuplaunamų automobilių vidurkis plovyklose nuolat kinta dėl skirtingų srautų, oro sąlygų ir vairuotojų įpročių, todėl nusprendėme išsikelti iššūkį sau ir patikrinti mūsų tunelinių plovyklų galimybes“, – taip savo sumanymą siekti Lietuvos rekordo pakomentavo Saulius Vaičekauskas, „PRO BRO Express“ tunelinių plovyklų tinklo vadovas.

Tvarumui – vis didesnis dėmesys
Net trečdalis viso rekordo metu plovimui sunaudoto vandens buvo perdirbta ir panaudota plovimo procese dar kartą – tai įrodo, jog tvarumo siekiančios inovacijos iš tiesų veikia ir jas pritaikyti galima bet kurioje srityje.
Rekordą pasiekusi ,,Švaros brolių” automobilių plovykla Dubliškių gatvėje (beje, birželio 1-ąją švesianti savo pirmąjį gimtadienį!), buvo pirmoji, kuri pritaikė antrinio vandens panaudojimo sistemą, jau tampančią nauju automobilių plovyklų standartu.

Lietuvos rekordas - Daugiausia nuplauta lengvųjų automobilių
Lietuvos rekordo registravimas

Nuotr. Lukas Balandis/BNS
Rengiant straipsnį panaudoti fragmentai iš INTEGRITY PR pateiktos medžiagos.

Facebook
LinkedIn
Pinterest
El.paštas