Didžiausias ąžuolo lapas

Didžiausias ąžuolo lapas – 28,3 cm ilgio ir 23 cm pločio. Jį savo namo kieme rado šiaulietė Daiva Rukšėnienė, 2023 m. birželio 5 d.

Kelias į Lietuvos rekordų knygą – nenuspėjamas! Jei esi toks drąsuolis ir stipruolis, kaip Aurimas Valujevičius, gali irkluoti tūkstančius kilometrų Atlanto vandenynu. Bet… gali ir neirkluoti. Kartais užtenka tik pakelti akis į viršų. Ir išvysti retą, rekordo vertą eksponatą! Šiaulietės Daivos Rukšėnienės namo kieme daug metų auga paprastasis ąžuolas. Ant šio ąžuolo laipioja ir žaidžia jos vaikai, o iš jo lapų savo sūnui, kurio antrasis vardas Jonas, ir kaimynui Jonui per Jonines Daiva pina ąžuolo lapų vainikus. Štai tokios gražios šeimos tradicijos. Bet šeimos tradicijos buvo be rekordų. Iki to lemtingo birželio 5-osios vakaro, kai Daiva sumanė… užraugti agurkus! O kad jie būtų traškesni – pasiskinti ąžuolo lapų. Paprastai ant medžio yra viena šaka, kurios lapija tiesiog bujoja (lapai – iki 15 cm dydžio). Bet akyla šiaulietė pastebėjo, kad vienas ąžuolo lapas neįprastai didelis. Pasvarstė-pamąstė, dar pasikvietė ekspertus – kaimynus Vaclovą su žmona Viktorija. Jiems lapas taip pat paliko įspūdį, tad nusprendė išmatuoti ir nufilmuoti bei kreiptis į Rekordų akademiją
 

Gineso rekordas:

Beje, didžiausias ąžuolo lapas, įrašytas į Gineso rekordų knygą – 42 cm ilgio ir 39,7 cm pločio. Lapą 2020 m. kovo 7 d.vaikščiodama savo miške Livingstone, Alabamos valstijoje (JAV), rado Claire Larkin.

Facebook
LinkedIn
Pinterest
El.paštas