Didžiausias gūžinis kopūstas

Lietuvos rekordas: Didžiausias – 13,12 kg masės (be lapų ir šaknų), 105 cm apimties, 30 cm aukščio – gūžinis kopūstas užaugo Adelės Gečienės iš Šateikių k. (Plungės r.) darže 2022 m. lapkričio 18 d.

„Sėklas pirkome kaimo parduotuvėje. Pasodinome 60 kopūstų. Visi – tos pačios veislės. Nei ypatingai laistėme, nei tręšėme. Žemė mūsų krašte nėra labai derlinga, bet metus pailsėjusi, nes prieš tai auginome dobiliukus. Tai kaip mūsų šeimos kooperatyvas (vyras, žmona ir sūnus) nustebo, pamatęs monstrus! Iš viso 5-6 kopūstai užaugo 12 kg ir daugiau svorio“, – stebisi rekordininkė. ,,Vienas – ojojoj – daugiau kaip 15 kg svėrė, bet iš jo pasidarėm …slibino balandžius“,- juokiasi, bet suprask – tradicinius lietuviškus balandėlius su mėsa. 😄
Laimei, bent vienas – šiek tiek mažesnis – liko nesuvalgytas ir šeimyna sumanė kreiptis į ,,Rekordų akademiją“ bei siekti didžiausio Lietuvoje gūžinio kopūsto rekordo. Namie svarstyklių neturėjo, tai nunešė į šalimais esančią parduotuvę išmatuoti ir pasverti… Taigi, nuotraukose – kopūstas rekordininkas.
Lietuvos rekordas: didžiausias kopūstas, Plungė.
Didžiausias kopūstas. Lietuvos rekordas
Facebook
LinkedIn
Pinterest
El.paštas