Vyriausia sportininkė, iškovojusi medalį

Lietuvos rekordas: Vyriausia Lietuvos sportininkė, iškovojusi medalį oficialiame suaugusiųjų Europos čempionate (sporto šaka – Petankė) – 75-erių šiaulietė Eugenija Karbočienė. Bronzos medalis iškovotas Nyderlanduose, 2022 m. liepos 13-17 dienomis.

Šis moterų dvejetų kategorijoje iškovotas medalis apskritai yra pirmasis Europos čempionato medalis Lietuvos petankės istorijoje! Pergalę pasiekti padėjo porininkė Irma Bogdanavičienė iš Kauno. Įdomu tai, kad pirmoji E. Karbočienės pažintis su šia daugeliui tautiečių egzotiškai skambančia sporto šaka prasidėjo …vos prieš dešimtmetį.

,,Petankės pradininkas Šiauliuose V.Barakauskas pakvietė į pirmąjį turnyrą, kuriame užėmėm priešpaskutinę vietą”, -prisimena rekordininkė ir pasakoja tuomet nenusivylusi, nes žaidimas, jo atmosfera, emocijos skatinusios ieškoti kitų žaidėjų sėkmės priežasčių ir sekti jų pavyzdžiu. Neužilgo pasirodė rezultatai, o tai dar labiau skatino žaisti. Anot E.Karbočienės, Petankės sportas tuo ir patrauklus, kad yra visapusiškas, labai techniškas, reikalaujantis įvairių žmogaus gebėjimų. Žaidimo metu vyksta psichologinė ir techninė bei taktinė kova tiek su priešininku, tiek su pačiu savimi. Laimi tas, kas nugali psichologines įtampas ir išvengia klaidų.
Dalijamės Nyderlanduose 2022 m. liepos 13-17 dienomis vykusio Europos čempionato akimirkomis.

Eugenija Karbočienė, Šiauiai. Lietuvos rekordas.
Europos petankės čempionatas. Rekordų akademija
Facebook
LinkedIn
Pinterest
El.paštas