Daugiausia vienos rūšies rankų darbo žaislų

Lietuvos rekordas: Daugiausia – 645 – vienos rūšies rankų darbo žaislų iš antrinių žaliavų pagamino Alytaus pataisos namų nuteistieji, 2022 m. lapkričio – gruodžio mėn.

Mintis siekti rekordo kilo Resocializacijos skyriaus darbuotojai Sandrai. Lapkričio viduryje, mąstydama apie kalėdinius papuošimus, Alytaus pataisos namų gyventojams ji pasiūlė pabandyti pasigaminti mielus žaisliukus – skrybėlaites iš sukarpytų tualetinio popieriaus tūtelių, dekoruotų įvairiaspalviais siūlais. Į kūrybinį projektą įsitraukus apie 25 nuteistiesiems ir sužibus vilčiai pasiekti rekordą, gamyba įsisuko tiek, kad atėjusi į darbą po savaitgalio Sandra kabinete rasdavo po 50-60 per savaitgalį pagamintų žaisliukų!

Didžiausiu iššūkiu staiga tapo medžiagos – iš vieno tualetinio popieriaus rulonėlio tūtelės galima pagaminti tik 3 skrybėlaites. Na, o kiekvienai jų reikia ne vienos dešimties (priklausomai nuo siūlo storio) 35-40 cm ilgio siūlo atkarpų. Medžiagomis – tualetinio popieriaus tūtelėmis ir megztiniais ardymui, karpymui – dalijosi nuteistųjų artimieji, pataisos namų darbuotojai, jų draugai ir visi tie, kuriuos sužavėjo idėja.

Lietuvos rekordai. Rekordų akademija

Suskaičiavus skrybėlaites ir užfiksavus rekordą, žaisliukais buvo papuoštas Alytaus pataisos namų kiemelyje augantis medis – kad skleistų šventinę nuotaiką ir džiugintų pačius kūrėjus, lankytojus, darbuotojus.

Tai – ne pirmoji Alytaus pataisos namų bendruomenės kūrybinė iniciatyva: 2022 m. rugsėjo mėnesį minimai tarptautinei Taikos dienai nuteistieji išlankstė 1000 geltonos ir mėlynos spalvos gervių – taip išreikšdami palaikymą Ukrainai ir remdamiesi japoniška vilties legenda, kurioje tikima, kad išlanksčius tūkstantį ,,origami“ gervių išsipildo didžiausi troškimai ir svajonės…

Facebook
LinkedIn
Pinterest
El.paštas