Didžiausias atstumas nužingsniuotas su ramentais

Lietuvos rekordas: didžiausią atstumą su ramentais – 12,64 km – nužingsniavo nuo vaikystės su cerebrinio paralyžiaus diagnoze gyvenanti Ajana Lolat 2021 m. liepos 3-ąją vykusio pėsčiųjų žygio Druskininkuose metu. 5 val. ir 57 min. trukusį žygį įveikti padėjo ir specialiai jai rengiamas šuo asistentas.

Rekordo siekimo akimirkos (video):

“Trasa pasirodė žymiai sudėtingesnė, nei tikėjausi – buvo ir miškingų ruožų, ir užpelkėjusių vietų, kurios tapo tikru iššūkiu tiek man, tiek tiek mane lydintiems palaikymo komandos nariams iš neįgaliųjų bendruomenės,” – įspūdžiais su „Rekordų akademija“ iš karto po finišo dalijosi Ajana. Įveikus suplanuotus 10 km, kaip pati prisipažįsta, ji pajutusi, jog atsidūrė ties fizinių galimybių riba, tačiau teko susikaupti, atrasti savyje jėgų ir užbaigti trasą.  ,,Paskutiniuosius du kilometrus jau ne ėjome, o šliaužėme”,- juokauja mergina.

Ajana negalią turi nuo pat gimimo. „Pagal visas medikų prognozes turėčiau sėdėti vežimėlyje ir vartoti vaistus nuo raumenų skausmo, tačiau sportuoju tiek daug, kad raumenų skausmas jau išnykęs ir vaistų nereikia, o stiprybės užtenka eiti su ramentais, taigi vežimėlio išvengiau“, – „Rekordų akademijai“ pasakoja Ajana Lolat.

Negalia – ne kliūtis aktyviai gyventi ir siekti tiklų

Nežiūrint negalios, Ajana sportuoja, keliauja, studijuoja socialinių mokslų doktorantūroje ir aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. „Mano herojai yra tokios asmenybės kaip Bruce Lee, kuris „atsistatė“ po siaubingos traumos, Nelson Mandela ar M. Gandhi – abu dirbo dėl savo šalių, atnešė svarbius pokyčius ir padarė tai taikiais, visuomenę telkiančiais būdais. Skaitau jų parašytas knygas, ar apie juos ir  tai būna savotiškas mūsų pasitarimas, ką ir kaip galėčiau padaryti Lietuvoje vardan mūsų žmonių su negalia“.

“Rekordų akademijos” paklausta, kas yra jos stiprybės šaltinis, nesudvejojusi atsako, jog tai yra ją supantys žmonės, kai kurie iš jų – labai aukšto, pasaulinio, lygio sveikatos meistrai. „Iš jų išmokau, kad mano kūno būsena nėra kažkas, ką reikėtų kažkaip sureikšminti, o vaikščiojimas – pastangų, laiko ir nuoseklumo rezultatas“. Na ir žinoma, atsiremianti ji ir pati į save, nes „verkšlenti man sekasi labai sunkiai. Geriau privačiai, tyliai išsiverkiu. Dabar dar ir apsikabinu savo šunį, jei jau visai bėda – kitą dieną vėl gerai“,- pasakoja Ajana.

Svajonė – vaikščioti be ramentų

“Oficialiai cerebrinis paralyžius neišgydomas, bet visuomet yra pirmas kartas”, – šypsodamasi pasakoja mergina. Dabar, teigia, ji daug besitreniruojanti, kad su laiku vaikščiotų tik su vienu ramentu, o dar vėliau – jau ir tik su savo šunimi asistentu ir jokių ramentų. Šunų asistentų rengimo kinologų komanda prie šio tikslo siekimo labai prisideda. „Jie galėjo mane išvadinti svajotoja, pasakyti, kad pasirūpinti šunimi yra ne mano jėgoms, bet ne – mes dirbame: šuo mokosi savo dalį, aš – savo. Kartu judame į priekį. Iš čia ir visa stiprybė“,- teigia naujoji rekordininkė.

Kai siekiant rekordo – ne mato vienetai svarbiausia

Rekordo išvakarėse „Rekordų akademijos“ paklausta, ar jau yra treniruotėse įveikusi panašų atstumą ir kokį didžiausią atstumą yra nužygiavusi su ramentais,  mergina buvo atvira: „nuoširdžiai – net nežinau, nes visada einu lygiai tiek, kiek reikia ir apie atstumus stengiuosi negalvoti“.

Žygis truko 5 valandas ir 57 minutes. ,,Siekiant šio Lietuvos rekordo, akivaizdu, jog ne mato vienetai yra svarbiausia“,- Lietuvos žiniasklaidai teigė „Rekordų akademijos“ vadovas Gintaras Pocius.

Žygio tikslas – surinkti lėšų šunų asistentų rengimui

„Šio rekordo tikslas – ne pats rekordas, nors man, kaip sportininkei tikrai smagu dėl jo dirbti ir siekti, bet jo socialinė reikšmė – mūsų nešama žinutė apie šunų asistentų naudą žmonėms su negalia, siekis surinkti lėšų šių šunų rengimui“ – rekordų registravimo agentūrai iššūkio išvakarėse yra minėjusi Ajana Lolat.

Naujausio Lietuvos rekordo akimirkos (video)

,,Rekordų akademijos” registruotas Lietuvos rekordas sudomino žiniasklaidą:

Didžiausias atstumas nužygiuotas su ramentais
Facebook
LinkedIn
Pinterest
El.paštas